Telefon
Bilgi Formu

Büyük Salonlu Daireler için Dekorasyon Fikirleri

Büyük Salonlu Daireler için Dekorasyon Fikirleri

Herkes huzur ve keyif bulacağı bir evde yaşamak ister. Huzuru ve keyfi direkt etkileyen faktörlerin başında gelen dekorasyon, özellikle evin en çok vakit geçirilen salonunda daha büyük önem taşır. Misafirlerin de ağırlandığı salon için dekorasyon fikirleri koltuklardan halılara, perdelerden aydınlatmaya kadar evinize çok daha şık bir görünüm kazandırabilir.

İBF Doğan İnşaat blog sayfamızda sizlere Misafir Odaları için Dekorasyon Fikirleri yazısı hazırlamış, misafirlerinizin evinizde kaldıkları geceyi keyifli geçirmelerine yardımcı olacak öneriler sunmuştuk. Şimdi ise özellikle büyük salonlarda denenebilecek dekorasyon fikirleri ile hem ailenizle geçireceğiniz zamanı hem de kalabalık misafirlerinizin olduğu zamanları unutulmayacak anlara dönüştürebilirsiniz.

İster yeni almayı planladığınız evinizde isterseniz de mevcut oturduğunuz evinizde farklı ev dekorasyon fikirlerini rahatlıkla uygulayabilirsiniz. İBF Doğan İnşaat olarak “İyi Bir Fikir” sloganımızda olduğu gibi size en iyi dekorasyon fikirlerini verirken ürettiğimiz konut projelerimizdeki büyük dairelerimiz sayesinde de bu fikirleri gerçeğe dönüştürmenizi sağlıyoruz. İşte büyük salon dekorasyon fikirleri…

Farklı Tarzlarda Koltuklar Kullanın

Her parçası birbirinin aynı, standart bir koltuk takımı tercih etmek yerine farklı tarz ve renklerde, belirli bir alana toplamaktansa büyük salonunuzun farklı noktalarına yerleştirebileceğiniz parçalar seçebilirsiniz. Bu sayede salon dekorasyonunuzu yaparken diğer eşyaları da benzer tonlarda bulma derdinden kurtulmuş olursunuz.

Bu tarz dekorasyonun bir başka avantajı da her bir parçayı ayrı seçeceğiniz için bütçenize en uygun kombini yapabilecek olmanızdır. Küçük salon dekorasyonuna göre seçenekleriniz daha fazla olacağından farklı stillerde mobilya ve aksesuarlarla parçaların birbirini tamamlamasını sağlayabilirsiniz. Değişik renkler kullanarak salonunuzun her bir köşesine canlılık getirebilirsiniz.

Mobilyalarınızı Halılarla Tamamlayın

Günümüzde pek çok evde yemek alanı ve oturma odası, salon da büyükse bir arada yer alıyor. Oturma alanını tamamlayan ve salonu ortaya çıkaran en iyi dekorasyon objesi ise elbette halıdır. Halınızda seçeceğiniz renk ve desenler oturma grubunuzla uyumlu olduğu takdirde salonunuzda harika bir görünüm elde edersiniz.

Yemek masasının altı için de farklı ton ve desenlerde bir halı kullanarak yemek alanını ve oturma alanını dekoratif çizgilerle birbirinden ayırmış olursunuz. Salon dekorasyon ürünlerinin başında gelen halıların her zevke ve bütçeye hitap eden birçok çeşidi vardır. Böylece sizin için en uygun halıyı rahatlıkla bulabilir ve kişisel tarzınızı salonunuza yansıtabilirsiniz.

Duvarlarınızda Odak Noktası Yaratın

Salonunuzda belirli bir alanı vurgulamak için duvarlarını göz alıcı renklerle boyayarak orayı odak noktası haline getirebilirsiniz. Özellikle büyük salonlu evlerde sıkça tercih edilen tablo gibi duvar dekorasyon ürünlerini sergilemek için sayısız renk seçeneğiniz vardır.

Duvarları kullanarak salon dekorasyonunuzu hızlı ve kolay bir şekilde yenileyebilirsiniz. Mevcut dekorasyondan sıkıldığınızda tek ihtiyacınız olan dekorasyon fikirlerinize uyan farklı renkte bir boyadır. Rengi değişen duvarlar sayesinde adeta yeni bir odaya sahip olursunuz. Dokulu duvar tasarımları tercih ederek de salonunuza farklı bir hava katabileceğinizi unutmayın.

Görünümü Şık Kumaşı Kaliteli Perdeler Tercih Edin

Salon dekorasyonu fikirleri içinde önemli konulardan biri de perdelerdir. Özellikle akşamları perdeler salonda en çok göz önünde olan ürünler olduğundan perde seçiminizde dikkatli olmalısınız. Yalnızca şık görünen bir perde değil aynı zamanda dayanıklı bir kumaşa sahip perde tercih etmek son derece faydalı olacaktır.

Dilerseniz kumaş perde yerine stor perde de kullanabilirsiniz. Bu tür perdelerde malzeme kalitesi daha bir önem kazanmaktadır.

Her Bir Köşeyi Aydınlatın

Büyük salonların aydınlatılması için diğer odalara kıyasla biraz daha özen göstermek gerekebilir. Tüm noktaların yeterli ışık alabilmesi için tek bir tavan aydınlatması yetersiz olacaktır. Burada avizeye ek olarak spotlar, abajurlar ve duvar lambaları kullanabilirsiniz. Bu sayede ışığı tek bir noktada yoğunlaştırmadan salonun her yerine eşit bir şekilde dağıtabilirsiniz.

İBF Doğan İnşaat’ın örnek dairelerini inceleyerek aklınızdaki dekorasyon fikirlerinin ferah ve kullanışlı odalarla mükemmel bir şekilde uyuşacağından emin olabilirsiniz. “İyi Bir Fikir” sloganımızı tüm projelerimize uygulayarak hem zevkinize hem de bütçenize uygun konutlar inşa ediyoruz.

Biz Sizi Arayalım

Tarafıma ait olan elektronik iletişim adreslerine, İBF Doğan İnşaat ‘e bağlı şirketleri ve iştir akleri tarafından doğrudan veya dolaylı olarak mal ve hizmetlerini tanıtmak veya imajını arttırmak amacıyla elektronik iletişim araçlarıyla ticari elektronik ileti göndermesine ve tüm verilerimin hizmet sağlayıcının bilgi sisteminde tutulmasına işlenmesine, ticari elektronik içeriğini ve diğer kayıtları T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığına sunmak üzere kayıt altına alınarak saklanmasına 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun uyarınca izin veriyorum.