Telefon
Bilgi Formu

Evinizin Dekorasyonu İçin Öneriler

İBF Doğan İnşaat olarak sizler için ailenizle birlikte yaşamınıza güzellik, konfor ve huzur katacak yaşam alanları inşaa etmeye devam ediyoruz. Peki ya dekorasyon? Kendi zevkinize ve karakterinize uygun şekilde dekore edilmesiyle evleriniz betondan bir bina olmaktan çıkıp gerçek bir yuvaya dönüşüyor. İBF Doğan İnşaat sizler için şık dekorasyon önerilerini bir araya getirdi.

Evimizin belki de en göz önünde olan ve en çok kullanılan bölümü salondur. Salon evimizin misafirlere açılan penceresi gibidir ve daha şık, daha düzenli olmasını isteriz. Günümüzde salonlar için tasarlanmış renk renk ve birbirinden şık oturma grupları mevcut. İster ihtişamlı dekorasyonları sevin ister minimalist yaşam tarzını benimseyin, arzu ettiğiniz mobilyalara ulaşmak mevcut. Salonunuz için oturma grubu satın almadan evvel ilk olarak odanın genişliği ve büyüklüğü hakkında net bir fikre sahip olmanız gerekir. Satın alacağınız eşyaların evin ölçüleriyle uyumlu olması dekorasyonun ilk kuralıdır.

Duvar Kağıdı Kullanabilirsiniz

Salon dekorasyonundan sonra yıllardır içinde yaşadığınız ev bile yepyeni bir hava ve enerjiye bürünebilir. Küçük ve şık fikirlerle adeta bütün eşyalarınızı yenilmişsiniz gibi bir hava yakalayabilirsiniz. Salona alacağınız oturma grubunun rengine göre uyumlu seçilmiş bir duvar kağıdı evinize yepyeni bir hava katacaktır.

Zıt Objeler Kullanabilirsiniz

Büyük küçük, birbiriyle uyumsuz ve asimetrik görünen objeleri salonun en güzel köşelerine yerleştirebilirsiniz. Bu asimetri ve uyumsuzluk, bütünde başka bir uyum meydana getirir ve salonunuza hareketlilik, şıklık katar.

Aşırı Kırmızı Kullanımından Kaçının

Özellikle uzun süre zaman geçirilen salonlarda baskın şekilde kullanılan kırmızı renk enerji düşüklüğüne yol açıp stres oluşumunu tetikleyebiliyor.

Keyifli Sohbetler İçin Mavi

Esasında genel olarak mutfak için önerilse de mavi, salon için de ideal renk tonlarından biridir. Yapılan bazı araştırmalara göre mavi renk, sohbet arzusunu açığa çıkartıp daha güçlü bir iletişim kurulmasına olanak tanıyor.

Tarzınızı Yansıtmak Önemli

Salon dekorasyonuna dair fikirlerde kendi tarzınızı yansıtacak ve kolay benimseyeceğiniz aksesuarlar kullanmanızda fayda var. Şık olan parçaları üst üste yığmak doğru bir dekorasyon fikri değildir. Bir tarz ve stil sahibi olmanız ve kullandığınız her objenin bu tarzı yansıtması gerekir. Uzun sohbetlere ev sahipliği yapan oturma odaları, duvar saatleri, köşe çiçekleri, biblolar, tablolar, avizeler gibi aksesuarlar sayesinde bambaşka bir havaya bürünebilir.

En önemli ayrıntılardan biri ise kullandığınız halılardır. Tercih ettiğiniz halının eşyaların geneliyle bir bütünlük arz etmesi gerekir. Kullandığınız diğer eşyalarla stil olarak uyumlu ancak renk olarak zıt halılar kullanmak, hoş bir kontrast yakalamanızı sağlar.

Biz Sizi Arayalım

Tarafıma ait olan elektronik iletişim adreslerine, İBF Doğan İnşaat ‘e bağlı şirketleri ve iştir akleri tarafından doğrudan veya dolaylı olarak mal ve hizmetlerini tanıtmak veya imajını arttırmak amacıyla elektronik iletişim araçlarıyla ticari elektronik ileti göndermesine ve tüm verilerimin hizmet sağlayıcının bilgi sisteminde tutulmasına işlenmesine, ticari elektronik içeriğini ve diğer kayıtları T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığına sunmak üzere kayıt altına alınarak saklanmasına 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun uyarınca izin veriyorum.