Anasayfa Medya Blog Sıfır Konutlara Faiz İndirimi

Sıfır Konutlara Faiz İndirimi

Sıfır Konutlara Faiz İndirimi

Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararının ardından kamu bankaları da kredi ve faiz oranlarında indirime gittiklerini açıkladılar. Sıfır konutlar için de faiz oranlarının 1 milyon TL için yüzde 1.20’ye inmesi bekleniyor. Kayseri satılık daire denince akla gelen ilk isim İBF Doğan İnşaat’tan sıfır konutlardaki faiz indirimine dair tüm detaylar…

Kamu bankaları kredi ve faiz oranlarında ürüne ve vadenin yapısına göre 100 baz puana kadar oranlarda indirime gitti. Sıfır konutlarda kredi faiz oranları 1 milyon liranın altındaki tutarlar için %1.20, 1 milyon liranın üzerindeki tutarlarda ise %1.29’a indi.

Bilindiği üzere Eylül ayı itibariyle Merkez Bankası’nın başlattığı politika faizi indirim süreci Kasım ayında da devam ediyor. Yüzde 19’dan 18’e düşen politika faizi Ekim ayında yüzde 16’ya, son toplantıda ise yüzde 15’e kadar düşürüldü. Bu durum kamu bankalarını konut kredisi faizlerinin de aşağı seviyelere çekilmesine neden oldu.

Merkez Bankası’nın son toplantısının ardından kamu bankaları da yeni faiz oranlarını kamuoyuna duyurdu. Bu faiz indirimi sıfır konut satın alacak kişileri heyecanlandırmış durumda. Siz de Kayseri’de estetik mimariyi lüks ve konforla birleştiren İBF Doğan İnşaat’ın şehre güzellik katan projeleriyle konut sahibi olmak istiyorsanız, kişiye özel ödeme planlarıyla mutlu bir yaşamın kapısını aralayabilirsiniz.

Şehr-i Modern, Şehr-i Yıldız, Şehr-i Belsin, Şehr-i Köşk ve Elit Park gibi çok sayıda güncel satıştaki konut projesiyle İBF Doğan İnşaat, sizlere hayata dair iyi bir fikir sunuyor.


Benzer Blog Yazıları