Telefon
Bilgi Formu

Konut Projelerinden Ev Almanın Avantajları

Ev sahibi olmak herkesin hayalidir ve gelecek planları yaparken en başa yazılır. Herkesin ev sahibi olma isteğinin altında farklı nedenler olabilir. Kimisi kira giderlerine bir son vermek için kimisi daha konforlu bir yaşam için kimisi de yatırım için ev alma planları yapar. Yeterli birikim yapılıp ev alma zamanı geldiğinde ise yeni konut projeleri incelenir ve satılık ev aranmaya başlanır.

Bu aşamada yeni sorular ortaya çıkar. Konut kredisi kullanılacak mı, satılık daire nereden alınacak, evi proje aşamasındayken almak mı yoksa hazır, anahtar teslim bir ev almak mı daha iyi gibi sorular için cevaplar aranır. Konut projelerinden ev almanın ne demek olduğunu ve ne gibi avantajları olduğunu merak edenler bu yazıda işe yarayacak cevaplar bulabilirler.

Henüz tamamlanmamış, evlerin oturulmaya müsait olmadığı, inşaat halindeki projelerden satılık daire almak konut projesinden ev almak anlamına gelmektedir. Tüm eksikleri tamamlanmış, nasıl olduğu görülebilen, oturmaya hazır bir ev almak yerine konut projesi tercih etmenin en büyük nedeni bazı avantajlara sahip olmasıdır elbette.

Konut Projesi ile Daha Hesaplı Maliyetler

Konut projelerinin en önemli avantajlarının başında satılık daireye daha uygun fiyatla sahip olma imkanı gelir. Proje henüz tamamlanmadığı için birçok kampanya ve lansmana özel fiyatlar sayesinde hazır bir binadan ev almaya kıyaslandığında çok daha hesaplı bir sonuç ortaya çıkar. Maliyet konusundaki bir başka önemli nokta ise henüz inşaat halinde olan evinizin oturulmaya hazır hale geldiğinde değerinin artacak olmasıdır.

Konut projesi tamamlandığında satılık daire fiyatları yükseleceğinden, proje aşamasındayken satın aldığınız evinizden kar elde edebilirsiniz. Bu nedenle konut projelerinden satılık ev almak yatırım yapmak isteyenler için oldukça karlı olabilmektedir.

Konut projelerinin yeni ev almak isteyenler için cezbedici noktaları da vardır. Bunlardan biri de projenin yarattığı sosyal imkanlardır. Konut çevresindeki eğlence ve yaşam alanları bu tarz projelerdeki satılık evleri tercih edilebilir kılmaktadır. Bir diğer önemli konu da yeni konut projelerinin günümüzdeki inşaat yönetmeliklerine uygun inşa edilmeleri sebebiyle konutların depreme karşı çok daha dayanıklı olmalarıdır.

Projelerde daireler satışa çıktığı erken zamanlarda binanın istenilen cephesinden ve katından daire seçebilme özgürlüğü de satılık ev arayanları yeni konut projelerine yönlendiren bir diğer sebeptir.

Konut projelerindeki satılık evleri peşin olarak, belirlenen miktarda peşinat yatırarak veya kredili bir şekilde satın alabilirsiniz. Konut kredisi ile satın alınan evler için ek avantajlarda ortaya çıkabilmektedir. Konut projelerinin anlaşmalı olduğu bankalarda uygun faiz oranlarıyla konut kredisi kullanılabilmekte ve taksitler daha uygun miktarlarda olabilmektedir.

İBF İnşaat ile Kayseri’de 48 Ay Vade – 0 Faiz Avantajlarıyla Ev Sahibi Olun

Kayseri’nin en değerli konumlarında konut projeleri üreten İBF İnşaat, ev sahibi olmak isteyenler için pek çok avantaj sunuyor. Her bütçeye uygun ödeme kolaylıklarının bulunduğu projelerde 48 ay vade seçenekleri ve 0 faiz uygulamasının yanı sıra takas desteği ve kişiye özel ödeme avantajları da var. İBF İnşaat’ın güncel konut kampanyalarını inceleyerek Kayseri’de satılık daire ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayabilecek bir ev rahatlıkla bulabilirsiniz.

Yatırım amaçlı ev sahibi olmak isteyenler için dairenin hayat standartlarını yükseltecek özelliklerde olması önemlidir. Metrekaresi yüksek, en kaliteli malzemelerin kullanıldığı, uygun fiyatlı satılık evler İBF İnşaat projelerinin ortak özelliğidir. Bu özellikler sayesinde sadece konforlu bir eve değil aynı zamanda karlı bir yatırıma da sahip olursunuz. Kayseri’nin önemli noktalarında yer alan konut projelerine göz atarak beklentilerinize en uygun projeyi seçebilir, hayalinizdeki eve kavuşabilir ya da dilerseniz karlı bir yatırım gerçekleştirebilirsiniz.

Biz Sizi Arayalım

Tarafıma ait olan elektronik iletişim adreslerine, İBF Doğan İnşaat ‘e bağlı şirketleri ve iştir akleri tarafından doğrudan veya dolaylı olarak mal ve hizmetlerini tanıtmak veya imajını arttırmak amacıyla elektronik iletişim araçlarıyla ticari elektronik ileti göndermesine ve tüm verilerimin hizmet sağlayıcının bilgi sisteminde tutulmasına işlenmesine, ticari elektronik içeriğini ve diğer kayıtları T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığına sunmak üzere kayıt altına alınarak saklanmasına 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun uyarınca izin veriyorum.