Telefon
Bilgi Formu

Konut Seçiminde Önemli Konumlara Yakın Olmanın Avantajları

Konut Seçiminde Önemli Konumlara Yakın Olmanın Avantajları

Yeni bir ev alırken dikkat edilmesi gereken en önemli kriterlerin başında konutun bulunduğu lokasyon gelir. Yalnızca evi satın alanlar için değil satanlar için de önemlidir çünkü konum faktörü, konutun fiyatının belirlenmesinde de önemli bir rol oynar. İBF Doğan İnşaat olarak projelerimizi önemli lokasyonlarda konumlandırıyor ve her bütçeye uygun ödeme kolaylıkları sağlıyoruz.

İyi bir lokasyonda yer alan satılık ev daima kendi fiyatını belirler ve bu durumda da satıcı ve alıcı fiyat konusunda ortak bir noktada buluşabilirler. Satın almak istediğiniz evin lokasyonu ile yaşamak istediğiniz hayatın ihtiyaçlarını belirleyip buna göre bir değerlendirme yapmanız konut seçiminde işinize yarayabilir. Elbette lokasyonlar da kendi içinde değişik türlerde değerlendirilebilir. Burada sizin için en önemli noktaları örneğin okul ya da hastane gibi önceliklendirebilirsiniz.

Konutun Bulunduğu Semtin Önemi

Satılık ev hakkında genel bir bilgiye sahip olmak için bulunduğu semti bilmek çoğu zaman yeterlidir. Semt hakkında yapılacak kısa bir araştırma ile oturacağınız semtin istediğiniz yaşam koşullarını karşılayıp karşılamadığını öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda satılık evin bulunduğu semtin fiyatlar üzerinde etkili olduğunu da unutmamalısınız. Semtin en önemli noktalarına olan yakınlık konut seçimi sırasında aklınızda bulunmalıdır.

İBF Doğan İnşaat’tan Şehrinizin En İyi Konumlarında Projeler

İBF Doğan İnşaat olarak konut projelerimizi hayat standartlarınızı yükseltecek, tüm ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabileceğiniz, şehrin en önemli noktalarında gerçekleştiriyoruz. Üstelik en iyi konumlardaki dairelere uygun ödeme avantajlarıyla sahip olma fırsatı tanıyor, kişiye özel ödeme seçenekleri ve takas desteği sunuyoruz. Satışta ve ön talep aşamasında olan konutlarımız hakkında bilgi edinmek ve size en uygun konumdan bir ev sahibi olmak için projelerimizi inceleyebilirsiniz.

Eğitim Kurumlarına Yakın Satılık Evler

Çeşitli eğitim kurumlarına yakın olması konutlar için önemli bir avantajdır. Özellikle çocuklu aileler için satılık evin okula yakın olması önemli bir tercih sebebidir. Çalışan anne ve babalar da çocuklarını kreşlere ya da kurslara göndermeyi tercih ettiğinden bu tarz eğitim kurumlarının yakınında bulunan evlere talep oldukça yüksektir. Eğer çevredeki okulların başarı oranı yüksek ise satılık daire fiyatı da daha değerli bir noktaya ulaşabilir.

Sağlık Kurumlarına Yakın Satılık Daireler

Sağlık kurumuna yakın bir evde yaşıyor olmak insanları güvende hissettirir. Özellikle belirli bir yaşa gelmiş insanlar için sağlık kurumlarına yakınlık çoğu zaman birinci öncelik bile olabiliyor. Yine de yaşınız kaç olursa olsun acil bir durumda hızlı bir şekilde sağlık kurumuna ulaşabilmek için evinizin sağlık kurumlarına yakınlığı oldukça avantajlı olabiliyor.

İş Merkezlerine Yakın Satılık Evler

Özellikle nüfus yoğunluğu fazla olan şehirlerde ulaşım sorunu sık görülen ve en çok şikayet edilen durumlardan biridir. Trafikte uzun zaman geçirilmesi insanları iş yerine yakın bir evde yaşamaya mecbur bir hale getirebiliyor. İş merkezlerinin yakınlarında pek çok alışveriş noktası da bulunduğundan bu bölgeler sundukları imkanlar ve kazandırdığı zaman nedeniyle oldukça avantajlı konumlardır. Zamanınızın büyük kısmını yollarda harcamamak, ev ve iş yeri arasındaki mesafeyi en aza indirmek için satılık evin iş yerinize olan yakınlığı önemli bir değerlendirme konusudur.

Sosyal Aktivitelere Yakın Satılık Daireler

Okul, hastane, iş yeri gibi önemli ihtiyaç yerlerine yakınlığın ardından insanlar boş zamanlarını geçirecek, keyif veren aktiviteler deneyimleyebilecek yerler ararlar. Çocuklu aileler için çocukların güvenli bir şekilde oynayabileceği parklar da bu yerlere dahildir. Özellikle de şehir genel olarak yeşil alandan yoksun ise park ve bahçe gibi yeşil alanlara sahip bir satılık daire herkes için cezbedicidir.

Yeşil alanlar dışında yakınlarda kafe, sinema, tiyatro gibi kültür ve eğlence merkezlerinin bulunması da sosyal ihtiyaçların karşılanabilmesi açısından oldukça önemlidir. Bu merkezlere yakın bir konumda bulunan evler en çok tercih edilen evlerin başında gelir. Satın almak istediğiniz evin konumuna karar verdikten sonra dikkat etmeniz gereken diğer hususlar için Konut Alırken Altın Kurallar başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yeni ev arayışlarınızdaki konut seçimi için her türlü beklentinize karşılık verebilecek projeler üreten İBF Doğan İnşaat olarak, şehrin en merkezi konumlarında yer alan konutlarımızla size hayalini kurduğunuz hayatı yaşama imkanı sunuyoruz. Yüksek kalitedeki satılık dairelerimizi eksiksiz olarak tam zamanında teslim ediyor ve sizi en avantajlı fiyatlarla ev sahibi yapıyoruz.

Biz Sizi Arayalım

Tarafıma ait olan elektronik iletişim adreslerine, İBF Doğan İnşaat ‘e bağlı şirketleri ve iştir akleri tarafından doğrudan veya dolaylı olarak mal ve hizmetlerini tanıtmak veya imajını arttırmak amacıyla elektronik iletişim araçlarıyla ticari elektronik ileti göndermesine ve tüm verilerimin hizmet sağlayıcının bilgi sisteminde tutulmasına işlenmesine, ticari elektronik içeriğini ve diğer kayıtları T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığına sunmak üzere kayıt altına alınarak saklanmasına 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun uyarınca izin veriyorum.