Telefon
Bilgi Formu

Misafir Odaları İçin Dekorasyon Fikirleri

Misafir ağırlamak estetik bir zevk gerektiren ve oldukça zor bir iş. Özellikle küçük bir eviniz varsa misafir odaları farklı amaçlarla da kullanılır. İşte Kayseri’de estetik mimarinin adı İBF Doğan İnşaat’tan misafir odanız için dekorasyon önerileri…

Kullanışlı ve iyi döşenmiş bir misafir odası yatılı misafirleri ağırlamak için bir gereklilik. Ayrıca bir misafir odanız olmasa bile ister çalışma odası olsun ister oyun odası ister çamaşır odası gerektiğinde kullanışlı bir dekorasyonla ideal bir misafir odasına dönüştürülebilir.

Yalnızca Misafirleriniz İçin Bir Oda

Yedek bir yatak odanız olması esasında yılın her günü dolu olmaması dışında diğer yatak odalarından pek de farklı değildir. Misafirlerinizi orada rahat ve mutlu hissettirebilmek için ilk yapmanız gereken yatak seçiminde titiz davranmak. Yaylı ve bazalı, çift kişilik bir yatak genellikle dekorasyon uzmanları tarafından en doğru seçim olarak görülür. Fakat oda birkaç işlevi aynı anda yerine getiriyorsa iyi ve dönüştürülebilen bir kanepe de işinizi görecektir.

Çalışma Odasını Misafir Odasına Nasıl Dönüştürürüz?

Günümüzde evler giderek küçülüyor ve pek çok genç çift yer sıkıntısı yaşıyor. Yedek bir yatak odası aileler için öncelikli bir durum olmuyor. Buna karşın evden çalışılabilen mesleklerin artması, gelişen teknoloji sayesinde işverenlerin çalışanlardan evde de bazı görevleri yerine getirmelerini talep etmesi, evde bir çalışma odasına duyulan ihtiyacı arttırdı. Yılın sadece belli zamanlarında yatılı misafir ağırlayacaksanız kolaylıkla çalışma odanızı misafir odasına çevirebilirsiniz ve bunun için odanın çok da büyük olması gerekmez. Kullanışlı bir kanepe veya çekyat odanın ana fonksiyonuna bile müdahale etmeden orayı bir yatak odasına çevirebilir. Yatak tekstili ve banyo havluları çekyatın bazasına konulabilir ve misafirlerin kıyafetlerini asabilmeleri için ekstra bir askı veya raf ayarlanabilir.

Çamaşır Odasından Misafir Odası Oluşturmak

Çamaşırlarınızı yıkamak, kurutmak, ütülemek ve diğer ev eşyalarını kaldırmak için bir odanız varsa burayı gerektiğinde misafir odası olarak da kullanabilirsiniz. Bunun için fazladan bir yatak, aydınlatmak için birkaç ışık ve yatak dışında oturabilecekleri bir koltuk yeterli olacaktır. Misafir odalarına hoş kokular bırakmak da sizin evinizde geçirdikleri zamanı her daim güzel hatırlamalarına yol açacaktır.

Biz Sizi Arayalım

Tarafıma ait olan elektronik iletişim adreslerine, İBF Doğan İnşaat ‘e bağlı şirketleri ve iştir akleri tarafından doğrudan veya dolaylı olarak mal ve hizmetlerini tanıtmak veya imajını arttırmak amacıyla elektronik iletişim araçlarıyla ticari elektronik ileti göndermesine ve tüm verilerimin hizmet sağlayıcının bilgi sisteminde tutulmasına işlenmesine, ticari elektronik içeriğini ve diğer kayıtları T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığına sunmak üzere kayıt altına alınarak saklanmasına 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun uyarınca izin veriyorum.