Telefon
Bilgi Formu

Modern Bir Antre için Dekorasyon Fikirleri

Bir evin antresi misafirlerin ilk karşılandığı ve evin dekorasyonu hakkında misafirlerin ilk izlenimlerini edindikleri yerdir. İlk izlenimlerin her zaman önemli olduğu bilinmesine rağmen antreler ev dekorasyonu önceliklerinde genellikle alt sıralarda yer alır. Antre koridorunuz küçük, karanlık ya da dar bile olsa birbirinden işlevsel dekorasyon fikirlerini uygulayarak modern bir antre dekorasyonu gerçekleştirebilir, misafirlerinizi etkileyici bir şekilde karşılayabilirsiniz.

Depolama için Antre Mobilyaları

Antre dekorasyonunda antrenin kullanımında nelere öncelik verdiğinizi belirlemek önemlidir. Eğer işlevsel bir antre oluşturma amacınız varsa koridorunuzda dolaplar için yer olduğundan emin olmalısınız. Portmanto ya da elbise askısı gibi antre mobilyaları koyamayacak kadar dar bir koridorunuz varsa ince bir dresuar ve duvara monte edilebilen askılıkları tercih edebilirsiniz. Bu tarz antre mobilyaları ile başta ayakkabılarınız olmak üzere pek çok eşyanızı düzenli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz.

Dekoratif Aydınlatma ile Sıcak Bir Karşılama

Aydınlatma, ev dekorasyonunun önemli unsurlarından biridir. Modern bir antre dekorasyonu için de özel aydınlatma aksesuarlarından faydalanabilirsiniz. Burada tercihinizi minimal sarkıtlardan ya da modern avizelerden yana yapabilirsiniz. Antre ve koridorunuzun aydınlatmasında dikkat etmeniz gereken nokta ise evinizin diğer bölümlerindeki aydınlatma ile uyumlu olmasıdır.

Antre dekorasyonunuzun tarzına göre duvar aynasının yanlarına aplikler ya da dresuarın üzerine bir abajur ekleyebilirsiniz.

Aynalı Duvar Dekorasyonu

Antrenin daha şık görünmesi için duvardaki alanları kullanabilirsiniz. Duvar dekorasyonunuza ekleyeceğiniz boy aynası hem antre alanını olduğundan daha geniş gösterir hem de evden çıkmadan önce kıyafetlerinizi kontrol etmenize yardımcı olur. Tercihinize göre şifonyer aynaları da kullanabilir, antre mobilyalarınız ile uyum sağlayacak şekilde dekore ettikten sonra aydınlatma da ekleyebilirsiniz.

Zemin için Modern Kilimler

Kilimler bütün bir ev dekorasyonu için önemli olduğu gibi antre dekorasyonunda da mutlaka yer verilmesi gereken parçalardandır. Rengini tarzınıza göre belirleyebileceğiniz kilimin boyutunda ise koridorunuzun ölçülerine dikkat etmelisiniz. Koridorunuz geniş ise oval bir kilim, dar ise koridordan daha dar olan bir kilim kullanmanız alanınızı daha geniş gösterecektir.

Küçük Oturma Alanları

Dekorasyon fikirleri, eğer geniş bir antreye sahipseniz çok daha fazla seçenek sunuyor. Bunlardan biri de antre dekorasyonunuzun havasını değiştiren oturma alanları. Alanınıza göre geniş veya tekli modellerini kullanabileceğiniz puflar sayesinde küçük ama etkili bir oturma alanı yaratabilirsiniz. Antre mobilyalarınızın ya da duvarınızın rengine uygun bir puf ile antrenizde modern havayı yakalarsınız.

Aksesuar Olarak Yeşil Bitkiler ve Renkli Çiçekler

Eve girişte sizi ve misafirlerinizi güzel bir tasarımın karşılaması için aksesuar olarak rengarenk çiçekler ve yemyeşil bitkiler kullanabilirsiniz. Çiçeklerle doldurduğunuz vazoları antre mobilyalarınızın üstüne koyarak evinizin girişini mis kokulu hale getirebilirsiniz. Çiçek tasarımını bir üst seviyeye taşımak isterseniz vazo yerine duvara monte edilebilen saksıları ya da sarkıtları kullanarak duvar dekorasyonunuzu farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz. Antreniz canlı çiçekler için yeterli ışığı almıyorsa cansız süs bitkilerini ya da sukulent, kaktüs gibi bitkileri tercih edebilirsiniz.

Tarz Sahibi Duvar Kağıtları

Ev dekorasyon fikirlerinde sıkça önerilen duvar kağıtları, antrenizi farklı ve lüks bir görünüme kavuşturabilir. Duvar dekorasyonu olarak uygulanması son derece pratik olan duvar kağıtları, zevkinize göre farklı renk ve desenlere sahiptir. Tercihinize göre antre duvarınızın tamamında ya da sadece belirli bir bölümünde kullanarak hayalinizdeki dekorasyonu antrenize yansıtabilir, misafirlerinizi etkileyebilirsiniz.

İstediğiniz Dekorasyonu Uygulayabileceğiniz Yüksek Metrekareli Daireler İBF İnşaat’ta

Eski evinizden taşınma sebeplerinizi size unutturacak, hayalinizdeki dekorasyonu rahatlıkla uygulayabilmeniz için yüksek metrekarelere sahip satılık daireler İBF İnşaat’ta sizi bekliyor. Kayseri’nin önemli kolasyonlarında yer alan projelerimizin örnek dairelerini inceleyerek taşındığınızda tam da istediğiniz gibi olacak dairenizin dekorasyon planlarını yapabilirsiniz.

Evinizde deneyebileceğiniz farklı dekorasyonlar için “Büyük Salonlu Dairelere Uygun Dekorasyon Önerileri” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Biz Sizi Arayalım

Tarafıma ait olan elektronik iletişim adreslerine, İBF Doğan İnşaat ‘e bağlı şirketleri ve iştir akleri tarafından doğrudan veya dolaylı olarak mal ve hizmetlerini tanıtmak veya imajını arttırmak amacıyla elektronik iletişim araçlarıyla ticari elektronik ileti göndermesine ve tüm verilerimin hizmet sağlayıcının bilgi sisteminde tutulmasına işlenmesine, ticari elektronik içeriğini ve diğer kayıtları T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığına sunmak üzere kayıt altına alınarak saklanmasına 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun uyarınca izin veriyorum.