Telefon
Bilgi Formu

Yatırım Aracı Olarak Ev Alıp Kiraya Vermenin Avantajları

Yatırım araçları arasından gayrimenkul yatırımı yapmak her zaman en karlı seçeneklerden olmuştur. Satılık ev alıp kiraya vermek günümüzde en iyi yatırım aracı olarak görülebilen bir noktaya gelmiştir. Artan ev fiyatları göz önünde bulundurulduğunda eve yatırım yapmanın diğer yatırım araçlarına kıyasla daha karlı olduğu söylenebilir.

Güncel ev fiyatlarına bakıldığında ev almanın maliyetli olduğu günümüzde, avantajlı ödeme seçeneklerinin sunulduğu bir proje bulunması için iyi araştırma yapmak da fayda vardır. Elbette yalnızca fiyatına değil, satılık dairenin kalitesine de dikkat edilmelidir.

İBF İnşaat’tan Kişiye Özel Ödeme Seçenekleriyle Yatırım Fırsatı

Ev sahibi olmak isteyen ve evini yatırım amaçlı kullanmak, kiraya vermek isteyenler için İBF İnşaat kişiye özel ödeme imkanları sunuyor. Her bütçeye uygun, 0 faiz avantajı bulunan ödeme kolaylıklarıyla güncel konut projeleri içinde en avantajlı fırsatlar İBF İnşaat ile Kayseri’de sizi bekliyor.

Ödeme avantajlarının yanı sıra standardı yüksek bir eve sahip olmanız için en kaliteli malzemelerin kullanıldığı, metrekaresi yüksek ve şehrin en merkezi konumlarında yer alan satılık evlerimiz aynı “İyi Bir Fikir” sloganımızda olduğu gibi yatırım araçları içinde en iyi fikir olarak sizi bekliyor.

Barınma amacıyla ev satın alınması hem bu sorunu çözer hem de iyi bir yatırımdır. Ev ilanları aracılığıyla evinizi kiraya vererek yatırımınızın meyvesini toplamaya başlayabilirsiniz. Elbette bunu yaparken kiracı bulma ve evin kiralanma süreci, ortaya çıkabilecekler ekstra masraflar da göz önünde bulundurulmalıdır.

Ev satın alırken borçlanmak yerine sahip olunan bütçeyi kullanmak daha iyi bir tercih olsa da ev fiyatları incelendiğinde pek çok insanın borçlanarak ev alması sıkça görülen bir durumdur. Borçların ödenmesinde ise evin kira getirisinin desteği önemlidir.

Bu noktada evi satın almayı düşündüğünüz konut projesinin ödeme seçeneklerini detaylı bir şekilde incelemenizde fayda vardır. İBF İnşaat’ın kampanyaları ile hayalinizdeki eve çok daha kolay kavuşabilirsiniz.

Lokasyon ve Ulaşım Kolaylığı Kiralık Evlerin Değerini Yükseltiyor

Özellikle önemli lokasyonlardaki kiralık evler yüksek fiyatlarla kiracı bulurken aynı zamanda satın alınan ev uzun dönemde değerleneceğinden ev alıp kiraya vermek oldukça avantajlıdır. Evinizin değerlenmesinin ardından karlı bir satış da gerçekleştirebilirsiniz. İyi bir lokasyona sahip, ulaşım sorunu bulunmayan yerden satılık ev aldığınızda iyi bir yatırım yapmış olursunuz. Çünkü evinizi kiralamak istediğinizde iyi lokasyonundan ve rahat ulaşımından dolayı kısa sürede kiracı bulabilirsiniz.

Ev ilanları incelendiğinde kiralık evlere yoğun talep oluşmasını sağlayan en önemli faktörlerin başında hastane, okul, kamu kurumları gibi önemli yerlere yakın olması geliyor. Bu nedenle ev satın alma aşamasında lokasyon kriterini göz önünde bulundurarak en iyi yatırım araçlarından biri olan gayrimenkule karlı bir yatırım yapmış olursunuz.

İBF İnşaat’ın konut projeleri Kayseri’nin en gözde lokasyonlarında yer alıyor. Geleceğe karlı bir yatırım yapmak isteyenler avantajlı kampanyalarla ev sahibi olabiliyor.

Gayrimenkul Yatırımı ile Düzenli Gelir Mümkün mü?

Yatırım aracı olarak satın alınan ev, kiralanması durumunda düzenli bir gelir elde edilmesini sağlar. Diğer araçları ile kar elde etmek için alınan ürünün satılması gerekir. Gayrimenkul yatırımı ise satış yapılmadan bile aylık gelir getirmesiyle büyük bir avantaj sağlar. Elbette evin kiracı tarafından kullanımı sırasında meydana gelebilecek yıpranmalar ve bunları gidermek için yapılması gereken harcamaları da göz önünde bulundurmalısınız. Her geçen gün yükselen ev fiyatları da evinizi kiralamaktan vazgeçip satmak istediğinizde size karlı bir kazanç bırakır.

Yatırım amaçlı satılık ev arıyorsanız konut alırken aklınızda bulunması gereken altın kuralları “Konut Alırken Altın Kurallar” başlıklı yazımızda öğrenebilirsiniz.

Biz Sizi Arayalım

Tarafıma ait olan elektronik iletişim adreslerine, İBF Doğan İnşaat ‘e bağlı şirketleri ve iştir akleri tarafından doğrudan veya dolaylı olarak mal ve hizmetlerini tanıtmak veya imajını arttırmak amacıyla elektronik iletişim araçlarıyla ticari elektronik ileti göndermesine ve tüm verilerimin hizmet sağlayıcının bilgi sisteminde tutulmasına işlenmesine, ticari elektronik içeriğini ve diğer kayıtları T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığına sunmak üzere kayıt altına alınarak saklanmasına 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun uyarınca izin veriyorum.